Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 
Wypowiedzi i opinie

           


Bezcenna inicjatywa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
10 VI 2009, 15:27:18
Redaktor naczelna i wydawca prestiżowego poznańskiego magazynu opiniotwórczego Merkuriusz – Mariola Zdancewicz na temat projektu wzniesienia w Poznaniu pomnika Hipolita Cegielskiego mówi co następuje: Hipolit Cegielski to postać wielce ceniona w Wielkopolsce. Jest jak milowy kamień na drodze do postępu całego regionu. Hipolit Cegielski znany jest powszechnie jako organicznik, przemysłowiec i poseł na sejm pruski, rzadziej jednak przypomina się, że był on nauczycielem gimnazjalnym, poetą, językoznawcą, publicystą, że doskonale rozumiał znaczenie dobrej, rzetelnej prasy, że był założycielem i wydawcą Gazety Polskiej oraz Dziennika Poznańskiego.

Jego szerokie zainteresowania i wizjonerskie spojrzenie na ojczyznę, jej potrzeby społeczne i jej kulturę, stawiają Go w gronie największych polskich umysłów i największych patriotów. Wystawienie pomnika Hipolita Cegielskiego uważam więc za inicjatywę bezcenną, a samą postać Pana Hipolita za wzór do naśladowania, głównie przez polską młodzież XXI wieku.


Hipolit Cegielski - jego życie i twórczość


 
 
Copyright 2007 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego