Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 
Wypowiedzi i opinie

           


Niech ten pomnik na zawsze utrwali postać Hipolita Cegielskiego
2 IV 2009, 20:07:39
Józef Mozio - redaktor naczelny „Z Postępem”, „Polagra” „Żywność – Promocja – Jakość” podkreśla znaczenie pomnika Hipolita Cegielskiego dla utrwalania jego postaci i legendy w pamięci Wielkopolan: Zapowiedź odsłonięcia w Poznaniu pomnika Hipolita Cegielskiego wzbudziła duże zainteresowanie Poznaniaków i Wielkopolan. Inicjatywa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego wzniesienia takiego pomnika ze środków społecznych jest ze wszech miar wartościowa i godna urzeczywistnienia.

Pomnik ten będzie niewątpliwie trwałym wyrazem wdzięczności dla tego wybitnego Wielkopolanina XIX wieku. Swą wiedzę, umiejętności i zdolności organizacyjne przekuwał on w przedsięwzięcia, służące społeczeństwu tego miasta. Pomnik Hipolita Cegielskiego będzie też przyczynkiem do lepszego poznawania historii Polski. Jest to bodaj ostatni z wybitnych Wielkopolan, którego zasługi nie zostały dotychczas uwieńczone pomnikiem. Niech ten pomnik, który ma być niebawem odsłonięty, na zawsze utrwali postać Hipolita Cegielskiego w pamięci Wielkopolan”.


Hipolit Cegielski - jego życie i twórczość


 
 
Copyright 2007 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego